Перейти до контенту

Стажування в Берні

«Сталий розвиток сільського господарства RISE»

у період з 4 квітня по 9 квітня 2017 р.

Делегація у такому складі:

Калачевська Л.І., к.е.н., доцент, начальник відділу міжнародного співробітництва СНАУ;

Коваленко І.М., д.б.н., доцент, декан факультету агротехнологій та природокористування;

Волченко Н.В., к.е.н., доцент, доцент кафедри менеджменту ЗЕД та євро інтеграції СНАУ;

Коблянська І.І., к.е.н., доцент, доцент кафедри економіки СНАУ.

Ільченко В.О., к.с.-г., н., ст. викладач кафедри рослинництва СНАУ;

з 4 по 9 квітня перебувала в Університеті прикладних наук Берна з метою проходження стажування з вивчення та застосування програмного забезпечення RISE 3.0 для оцінки соціо-еколого-економічної стабільності сільськогосподарських підприємств. Чотириденне стажування є складовою проекту «Сталий розвиток сільського господарства RISE», що реалізується СНАУ спільно з Бернським університетом прикладних наук за підтримки Швейцарського бюро розвитку в Україні та «Nestle Україна» та має на меті сприяння сталому розвитку сільського господарства в Україні.

У рамках програми стажування були вивчені такі питання:

- зміст та основні категорії концепції сталого розвитку сільського господарства;

  • головна мета, основні складові та принципи роботи програми RISE0;
  • методологічні засади та індикатори RISE0;
  • основи роботи з програмою RISE0 та інтерфейс;
  • побудова бази даних питань для RISE оцінки;
  • підготовка до інтерв’ю та особливості процедури опитування;
  • проведення інтерв’ю, аналіз та зворотній зв’язок;
  • оф-лайн та он-лайн робота з програмою RISE0.

У рамках практичного блоку стажування було сформовано бази даних та здійснено оцінку тестових господарств, визначено застереження та проблемні питання у процесі формування бази даних та інтерпретації RISE-індикаторів та результатів. Під час роботи спільно з партнерами з Бернського університету було розглянуто особливості добору показників та побудови регіональної бази даних з урахуванням структури та типів сільськогосподарських підприємств регіону.

Під час візиту також обговорювались питання щодо реалізації проекту «Сталий розвиток сільського господарства RISE». У ході консультацій були досягнуті домовленості щодо необхідності визначення та узгодження з партнерами з Nestle критеріїв відбору для формування репрезентативної бази даних українських підприємств-учасників проекту з імплементації RISE. Також визначено основні вимоги для добору учасників тренінгу з RISE оцінки у м. Суми. Під час роботи було вирішено питання про адаптацію програмного забезпечення RISE 3.0 до потреб регіонів, у яких буде проводитись імплементація програми відповідно до проектних домовленостей. Також було з’ясовано проблемні аспекти щодо перекладу методичних матеріалів та програмних кодів RISE.

У ході зустрічі обговорено питання щодо розроблення концепції, структури та змістового наповнення навчального он-лайн курсу на базі освітньої платформи MOODLE. У цьому контексті також підкреслено необхідність включення блоку теоретичних знань щодо концепції сталого розвитку у формі вступної лекції, що передує вивченню RISE.

Під час зустрічі також було визначено напрями подальшої співпраці та перспективи розвитку проекту, зокрема: адаптація програми RISE 3.0 до умов інших регіонів України, розробка навчального курсу на базі концепту  МООС тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *