Перейти до контенту

Головна

У лютому 2017 року у СНАУ в рамках співпраці з Бернським університетом прикладних наук  (Інститут сільського господарства, лісництва та продовольства) за підтримки Нестле Україна та Швейцарського бюро співробітництва в Україні розпочато реалізацію проекту «Розвиток сталого сільського господарства 360о оцінка фермерського господарства та розробка спільної стратегії розвитку».

Метою даного проекту є покращення життя місцевих фермерів та їхніх сімей. Для оцінки та управління економічною, екологічною та соціальною діяльністю фермерських господарств України будуть розроблені відповідні методи та засоби. В рамках проекту пропонується застосовувати підхід, який заснований на принципах RISE-методу і передбачає активне залучення широкого кола учасників.

За 12 місяців реалізації проекту заплановано проведення ряду заходів:

  • Навчальні модулі з оволодіння технологією RISE-методу в рамках семінарів у СНАУ та Бернському університеті прикладних наук для підготовки професійних RISE-консультантів. Навчання передбачає планові виїзди в фермерські господарства з метою полегшення дослідження практичної діяльності фермерського господарства та обробки кінцевих результатів. На базі СНАУ будуть розроблені та впроваджені навчальні матеріали, розміщені у відкритому доступі на освітній платформі – МOODLE.
  • 360о оцінка фермерського господарства. В ході даного комплексу операцій планується здійснення оцінки 30 фермерських господарств кваліфікованими українськими фахівцями. На даному етапі відбувається реалізація концепції поширення інформації та попередніх матеріалів серед усіх зацікавлених учасників.
  • Стратегія навчання з використанням електронних курсів та подальша діяльність. Стабільний розвиток даного проекту має бути досягнений за рахунок практичних занять на базі дистанційного навчання, що є основою подальшої діяльності в межах України та поза її межами.
  • Звіт зі сталого розвитку сільського господарства. Як результат, комплексний звіт має охоплювати результати критичного аналізу стабільного сільського господарства, а також рекомендації за принципом 360о оцінки фермерського господарства та ознайомлення з результатами дослідження безпосередніх учасників проекту.